טיפים לחיסכון בעלויות הדפסה של תכניות בניה

כל מי שמתעסק בתחום הבניה מכיר את זה, בין אם הוא מקצוען בתחום כגון אדריכל, יועץ, יזם, קבלן, או כאדם פרטי שעבר את החוויה של בנית בית: הצורך בשירותי הדפסה וצילום של תוכניות בנייה עבור ההיתרים השונים לרשויות.

בדרך כלל הנושא פשוט. מוצאים מכון שנראה סביר ומודיעים לו ולכל היועצים שמעתה עליהם לשלוח את כל צרכי ההדפסה אל אותו מכון, ונגמר הסיפור. הבעיה מתחילה כאשר ישנו גורם "מתווך" בין המתכנן ובין הגורם המשלם עבור שירות ההדפסה.

ראשית דבר, כדי לא ליפול למלכודות שעלולות לגרום למפחי נפש, יש לחפש המלצות של קולגות עסקיות או חברים אשר הדפיסו או השתמשו בשרותי המכון בעבר ויוכלו להעיד מניסיונם האישי על איכות השירות של המכון. להלן פרמטרים חשובים מניסיוננו שיש לשים עליהם דגש כאשר בוחרים מכון הדפסות אשר ילווה אתכם ואת הפרויקט שלכם:

  1. אמינות –  אל תיקחו אותה כמובנת מאילה

מאחר ורוב ההדפסות והצילומים מועברים בין גורמי התכנון השונים, הגורם המשלם על העבודה אינו יכול לדעת במדויק עבור מה הוא משלם. מכאן ברור כי אמינות המכון היא דבר שאין להתפשר עליו. תבדקו רנדומלית מעת לעת שהנתונים אשר נאמרים הם אכן אלו אשר מבוצעים בשטח. כך אתם תוכלו לעבוד בתחושה טובה ולא להיות מוטרדים שאולי ישנם אי דיוקים בתמחורים ובעלויות.

  1. נגישות – ההבדל בין פשוט למורכב

כדאי לעבוד עם מכון אשר משתמש במערכת הזמנות אינטרנטית, אשר יודעת לזהות את אורך התוכנית שברצונכם להדפיס. חשוב מאוד שאורך התוכנית יהיה גלוי לך הלקוח ויודפס בתעודת המשלוח אשר מתקבלת עם החשבון, כך אתה כלקוח תוכל לראות את אורך התוכנית המדויק בצמוד לקובץ שהגיע בהזמנת העבודה, ותוכל לוודא כי החיוב נכון ומתאים להזמנת העבודה.

  1. שירות טוב ומהיר, לא פחות חשוב!

יש לוודא כי המכון בעל ציוד מתאים להדפסה איכותית, מהירה, בעלת טכנולוגיה מתקדמת ועמידה בזמני אספקה מהירים, מרכיבים אלה בעלי משקל גדול בשוק זה. בישראל כמו בישראל, פעמים רבות אנו נזכרים "בדקה התשעים" בצורך הדפסה כזה או אחר, או שישנם שינויים שיש לבצע במהירות ולחזור ולהגיש לרשות. כאן מהירות השירות מהווה גורם מכריע, לפעמים אקוטי, שיכול "לצאת גדול" או להסב נזק לפרויקט. בהחלט לא שווה את הסיכון.

  1. ידע וניסיון של אנשי הצוות

לעיתים ייתכנו טעויות בתוכניות הבניה. פונטים קטנים מידי, חריגה מגבולות ההדפסה או צבעוניות לא מתאימה. כל אלו, אם הם אינם מאותרים על ידי צוות מנוסה, יכולים לגרום לבעיות גדולות בזמן ההגשה לרשויות ואפילו לאורך הבניה והפיקוח העליון של בעלי המקצוע. צוות מנוסה יודע לזהות את הטעויות הללו בזמן ההדפסה ולהתריע עליהן, כך שניתן לתקנן.

בנייה נעימה!

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן